Оомс България представи продуктови решения в областта на пътната инфраструктураОомс Интернешънъл холдинг и Оомс Европа България организираха семинар на тема "Приложение и предимства на полимермодифицирания битум Sealoflex и армировка на асфалтовите настилки с геомрежи". Събитието се проведе на 17.11.2010г. в София и предизвика голям интерес сред специалистите в областта и водещите фирми в пътното строителство. Г-н Богомил Бенев - управител на Оомс Европа България, откри семинара и представи специалните гост-лектори: г-н Ричард Смолеханге - Президент на Оомс Интернешънъл, г-н Лекс ван Заане - Директор маркетинг и началник направление Източна Европа и г-н Яспер ван дер Вал - Ръководител развойна дейност и развитие на продуктовата гама. На вниманието на участниците в семинара бяха представени последните продуктови новости и ключови проекти, изпълнени с продукти и по технология на фирмата, сред които е и изпълнението на асфалтовото покритие на пистите на Летище София.
Бяха дискутирани често срещаните проблеми по изпълнението и поддръжката на инфраструктурните обекти и, разбира се, нововъведенията, разработвани от Оомс в тази насока. Освен с традиционните направления, в които се развива дейността на фирмата, присъстващите се запознаха и с два нови иновационни проекта - Floating homes System - плаващите къщи, и Road Energy System - система, която използва способността на асфалта да абсорбира топлината, съхранява извлечената топлинната енергия и впоследствие я използва за охлаждане на сгради през лятото или отопление на пътищата през зимата.
На семинара обстойно бяха разгледани технологията на полимермодифицираните битуми Sealoflex и поведението на този вид материали като свързващо вещество в асфалтовите настилки. Предлаганите решения са изключително подходящи за тежко натоварени настилки с оглед предотвратяването на деформации и пукнатини. Те имат и екологична насоченост - продуктите могат да се рециклират, а вредните емисии на въглероден диоксид при производствените процеси са значително намалени. Друга водеща тема беше армировката на асфалтовите настилки. Бяха изтъкнати предимствата на армиращите материали GlasGrid и GridSeal и приложението им. С тяхна помощ се ограничава разпространението на пукнатини в новите асфалтови пластове, изпълнени над съществуващи пукнатини и фуги, и се увеличава носимоспособността на настилките. Направена бе една съвременна оценка на пътното проектиране. Бяха показани основните стъпки, през които минава един инфраструктурен обект - от инвестиционните проучвания до самото изпълнение. 23/11/2010 |