Autodesk обявява Залцбург, Австрия, за първия пилотен град, който ще участва в инициативата „Дигитални градове” на компаниятаAutodesk, Inc. обяви, че ще работи с град Залцбург, Австрия, който ще бъде първият пилотен град в новата инициатива на Autodesk – „Дигитални градове”.
Новината беше съобщена съвместно от компанията и кмета на Залцбург по време на AGIT 2008, конференцията по геоинформатика в Залцбург.
Инициативата „Дигитален град” представлява уникална технология на Autodesk, разработена да предоставя среда за съвместна работа за визуализация, анализ и симулация на бъдещото въздействие на градското планиране и развитие върху целия град. Autodesk избра да работи със Залцбург, един от големите културни и исторически центрове на Европа, за да помогне на градската управа да интегрира наличните данни в един много подробен 3D модел на града. Тази комбинация от данни за града и реалистични инструменти за визуализация и симулация може да позволи на Залцбург да разгледа и да си взаимодейства с градския пейзаж, да анализира влиянието на бъдещото градско планиране, както и на проектите за туристическо и икономическо развитие още преди те да бъдат осъществени
„За мен е голямо удоволствие да обявя стартирането на този пилотен проект, който е от голямо значение за съвременната градска администрация. В лицето на Autodesk - водеща компания в иновациите в областта на проектирането, конструирането и дизайна, и на Университета на Залцбург с техния многогодишен опит в областта на геоинформатиката, ние имаме двама международно признати партньора, които обединяват сили, за да реализират този бъдещ проект. Моделът на дигитален град ще помогне на градове като нашия да разберат по-добре влиянието на предложените проекти за града,” каза др. Хайнц Шаден, кмет на Залцбург. „Този тип пилотни програми ще ни помогнат да разберем по-добре как бихме могли да създадем привлекателно и устойчиво бъдеще за Залцбург и неговите жители,”
„Дигитален град” позволява на заинтересованите лица от обществото, градската управа, строителните среди и бизнес общността да работят заедно, за да разберат по какъв начин различните предложение могат да повлияят на градската среда, като "изживеят" бъдещето на града преди то да се е превърнало в реалност.
Целта на тази пилотна програма за Залцбург е да създаде 3D модели на надземните и подземните характеристики в една отворена платформа, която поддържа сигурна и силна интеграция на CAD, моделиране на строителната информация (BIM), геопространствени, строителни и инфраструктурни данни за голяма географска област. Чрез комбинирането на тези данни с инструменти за реалистична визуализация, анализ и симулация, "Дигиталния град" може да предостави интуитивен и завладяващ начин за разбиране на влиянието на планове и предложение от всеки един момент във времето и от всяка една гледна точка.
29/08/2008 |