ЕЛ МЕДИА - направление СЕЛСКО СТОПАНСТВО ЕЛ МЕДИА - направление ЕНЕРГИЯ
ЕЛ МЕДИА - направление ИНДУСТРИЯ

СТРОИТЕЛИ - списание за инфраструктурно строителствогодина V, брой 8, септември 2011

СЕБА КМТ България и Българска Геоинформационна Компания представят нова интегрирана система

Съвместната работа на експертите в своята област - фирма SEBA KMT и Trimble даде своите плодове – първата по рода си интегрирана система за определяне на трасета на подземни комуникации и тяхното надеждно заснемане и въвеждане в географска база данни.

Работата на системата VIVA XVLoc Pro с всеки един от продуктите за GPS позициониране на Trimble в сегмента „Картиране и ГИС” е много лесна, бърза и надеждна, благодарение на споделяната обща философия на двата пазарни лидера за необходимостта от ефективни и надеждни решения за работата на ютилити сектора и инфраструктурното строителство.

Иновационната платформа за съвместна работа, разработена в духа на добилото известност техническо решение “TRIMBLE READY”, даващо възможност за връзка между устройствата с натискането на един бутон, е определящо за цялостната работа на системата.

Заснемането на географските координати и всички останали атрибути като дълбочина на полагане на съоръжението и характеристиките на използваните настройки при трасирането, става автоматично, а прехвърлянето на получените от измерването данни се осъществява много лесно дори на терен с помощта на стандартна USB комуникация.

Тази съвместна разработка позволява трасирането изцяло на подземни съоръжения от метален и неметален характер.

Системата работи също така в много добър синхрон с апаратура за CCTV обследване на канализационни и водопроводни мрежи.

Устройствата за GPS позициониране са леки, с малки размери и интуитивен интерфейс. С тяхна помощ се постига точност до 10 cm в реално време, която съответства на най-високите изисквания в областта на поземните комуникации.

Софтуерът за трансфер на резултатите от измерванията в базата данни е гъвкав и лесен за употреба, което дава възможност за поддържане на разнообразни формати за последваща обработка и интерпретация (Google Earth KML, ESRI Shape, Excell, Text File).

Прелисти броя

  • Прелисти този брой на Списание ИНФРАБИЛД

още в рубриката

Новини