Болнична система PME от Актив Сълушънс – надеждна, бърза и ефективна комуникация за съвременните болнициСпецификата на болничната дейност предполага бърза, лесна и надеждна комуникация между медицинския персонал и пациентите. За целта във всяка съвременна болница се изграждат т.н. болнични системи, предлагаща множество допълнителни удобства както за персонала, така и за самите пациенти.
Болничната система PME, предлагана на българския пазар от Актив Сълушънс осигурява надеждна, бърза и ефективна вътрешно-болнична комуникация на всички нива, създава удобство и комфорт на пациентите, както и повиша ефективността на медицинското обслужване. Болничната система регистрира всяко постъпило повикване от страна на пациентите, като се отчита времето на повикване и времето, за което персоналът се е отзовал на повикването. Съхранява се архив на събитията. Системата позволява съхранение на информацията относно направените медицински изследвания, назначеното лечение и предписани медикаменти на отделните пациенти по легла, а също така информация за заетите легла в болничното заведение. Информацията относно разпределението на заетите, респективно свободни легла в болничното заведение, може да бъде представена графично.
Болничната система осигурява комуникация между пациенти и сестрински персонал, между сестринския персонал, както и комуникация между сестрински и докторски персонал.
Системата дава възможност за видеонаблюдение, слушане на музикални и подходящи за пациентите програми. Развлекателната система се състои от модул с възможност за избор между пет музикални и други програми, с регулиране нивото на звука и възможност към модула да се включват слушалки.
Повикването на сестринския и друг персонал се осъществява посредством гласово повикване, чрез интегрираните модули RS2001 или RS2002, свързани със системата посредством кабел, което създава удобство за пациентите при повикване на болничния персонал. Повикването на сестринския персонал се осъществява и посредством терминала PT2001 или терминал PT2002, позициониран над болничното легло и монтиран в модула за болнично осветление.
Повикването от страна на пациентите може да се осъществява и чрез допълнителен ключ (PK 2001) или ключ, снабден с корда (SOS 2000), монтиран в близост до болничното легло или в банята на болничната стая. Системата дава възможност повикванията от пациентите да се визуализират и чрез допълнителна светлинна сигнализация (SSL 2001, SSL 2002, SSL 2003). Светлинната сигнализация се монтира над входната болнична врата, като има възможност да бъде осъществена чрез два цвята: червен и зелен. С мигаща сигнализация в червен цвят се означават спешните повиквания, със светлинна сигнализация чрез постоянен червен цвят се означават общи повиквания, чрез мигаща сигнализация в зелен цвят се означават повиквания на сестринския или на докторския персонал. Чрез светлинна сигнализация в постоянен зелен цвят се означава присъствието на сестринския персонал в стаята.
Посредством стайния терминал (ST2011), монтиран в близост до вратата на болничната стая се осъществява връзка с модулите SOS, PK, SSL, RS и при необходимост с (TV) камерата разположена в стаята. Стайният терминал предоставя следните функции: отчитане на присъствие на сестринския персонал, прехвърляне на повиквания, повикване на сестрински персонал, повикване на докторския персонал и отмяна на сигнал за повикване.
Стайните терминали контактуват с централния контролен панел (CUP 2011). Контролният панел представлява компютър с инсталиран болничен софтуер, снабден с интерфейс, комуникационен панел и монитор, чрез който се показват различните повиквания според приоритета и времето на повикванията. Системата дава възможност за софтуерна промяна на приоритета на повикванията. Система BIS 2010 има възможност при избор на определен номер на болнична стая да се показва екран с картина в реално време, чрез монтираните в болничните стаи камери (KPS 2000). Екраните могат да бъдат увеличавани или намалявани, могат да бъдат правени моментни снимки, които могат да бъдат прикрепяни към болничното досие на пациентите. Това дава допълнителна информация при следенето на здравословното състояние на пациентите.
Над болничните легла се инсталират модулите за болнично осветление. Модулите за болнично осветление включват в зависимост от модела на болничното осветление: алуминиев профил, изходи за: кислород, въздух под налягане и вакуум. Модулите са снабдени и с осветително тяло за директно осветление ( 1x18W), както и за индиректно осветление (2x36W). Модулите имат възможност ( в зависимост от модела) да бъдат снабдени с до 8 контакта (захранване) и до 8 контакта за захранване на агрегати, както и с до 8 контактни щифта - заземяване DIN42801. Към модулите за болнично осветление има възможност за инсталиране на допълнителен модул за повикване на болничния персонал.
Някои модели модули разполагат с възможност за разполагане на допълнително болнично оборудване.
Болничната система, предлагана от Актив Сълушънс, се произвежда от сръбската компания PME – компания с повече от 20 годишен опит в производството и внедряването на болнични системи. 28/06/2012 |