Пневматичен гайковерт UNIOR 1562 на фирма Unior БългарияЛесната употреба на пневматичните инструменти ги прави подходящи за използване както от професионалисти, така и за домашния майстор. Използването на сгъстен въздух за задвижване на инструмента осигурява по-голяма безопасност при работа от електрическите. Едно от основните предимства на пневматичните инструменти е тяхната пожаробезопасност. Липсата на електрозахранване осигурява почти на сто процента безопасни условия на работа в места като мини, работилници и заводи. Корпусът на пневмоинструментите обикновено се изпълнява от алуминиеви сплави, които се отличават с високи якостни показатели и малко тегло.
За осигуряване на нормалната и дълготрайна работа на пневматичните инструменти е задължително да се извърши подготовка на сгъстения въздух с филтър-регулатор и омаслител.
Сравнени с електрическите това е единственият недостатък - необходимостта от използването на компресор за постигане на необходимото налягане. От друга страна пневматичните инструменти имат много по-дълъг експлоатационен период и значително по-ниски разходи.
Пневматичните гайковерти са неотменни помощници във всеки сервиз за автомобили, самолети, селскостопанска техника и др.
Пневматичният гайковерт UNIOR 1562 се отличава с ергономична ръкохватка за лесно манипулиране, а здравият му корпус гарантира дълъг живот, дори и в най-трудни работни условия. Висококачествените материали и прецизност на задвижващия механизъм гарантират перфектна работа и висок въртящ момент, а главата на инструмента е термично обработена, за да издържа големи натоварвания и продължителна употреба.
Пневматичният гайковерт 1/2“ – 1562 притежава следните технически параметри: обороти на празен ход: 7000 об/мин; max момент - 813Nm; max въздушно налягане: 6.2 Bar; консумация на въздух 119 l/min; накрайник за въздух - 1/4“; max размер на болта M18. Сред предимствата на инструмента са: контролиран въртящ момент; бързо завиване; широк диапазон на употреба. Намира приложение в следните сфери на дейност: автомобилната индустрия; в селскостопанската техника; в тежката промишленост; за по-голяма строителна техника; в корабостроителната промишленост; за индивидуален монтаж. При работа винаги да се използват ударни вложки. 28/06/2012 |