Дигитализацията е фокус в работата на компанията Schneider ElectricРазговор с Радослав Кошков, Търговски директор проекти и инженерингови партньори, Schneider ElectricГ-н Кошков, бихте ли споделили как се развива компанията?
Годината беше много успешна, както глобално за Schneider Electric, така и за организацията ни в България. В България отбелязахме ръст и надминахме първоначалните ни прогнози и цели в почти всички направления и клиентски канали. За мен най-важното е, че резултатите от проучванията ни показват увеличение на клиентската удовлетвореност и пазарния дял в доста сегменти. Реализирахме също и няколко знакови обекта, при които водещото беше енергийният мониторинг и мениджмънт, превенцията на непредвидени събития, сигурни системи и инсталации, комфорт в работната среда. Всичко това ние в Schneider Electric наричаме EcoStruxure - отворена IoT архитектура за оптимизиране на оперативните разходи, което води до повишаване на ефективността.
Разкажете повече за някои от последните продукти и решения с иновативен характер.
През 2018 г. Schneider Electric ще запознае публиката с един от най-иновативните продукти в нашия бизнес. Това е новият вариант на въздушен прекъсвач, който е революционен и единствен в класа си. Повече за него ще научите през есента, когато е планирано и официалното му представяне. Това, което е характерно за него, както и за всички нови продукти през последните 1-2 години, е възможността за свързаност на продуктите и устройствата, данните и съобщенията, които могат да се получават от всеки един уред, включително такива, които могат да предотвратят нежелани събития. Като резултат тези данни се събират и съхраняват и дават възможност за последващи действия и управление на системите с цел оптимизация на всякакви енергийни разходи. Всеки нов продукт на Schneider Electric отговаря на тази концепция за свързаност в отворена IoT архитектура, която да позволи вземането на оптимално ефективни и гъвкави решения.
Чествате 20 годишен юбилей. Какво бихте споделили за този път на развитие?
Тъй като съм вече почти 18 години част от тази организация, мога да спомена 2 основи неща:
Schneider Electric е хората и фирмената култура. Мисля, че на тях се основават и успехите ни в България вече толкова години. Всеки един от служителите ни има свободата да бъде креативен, да се развива, да се чувства пълноценен, виждайки своя принос. Освен това всички знаят, че екипната работа е много важна за крайния резултат. Въпреки различните проблеми, с които сме се сблъсквали през годините – административни и макроикономически, винаги хората във фирмата са тези, които карат клиентите ни да вярват в Schneider Electric и да продължават да избират нашата компания. Второто – това е последователността в политиките и действията ни на пазара. Schneider Electric никога не предприема действия само заради моментния резултат. Винаги търсим дългосрочен хоризонт и ефект от тези действия, както и win-win решения.
Върху какво ще се фокусирате в бъдеще, с оглед на пазарните тенденции?
Основният фокус на компанията е дигитализацията - връзката с клиентите трябва да бъде със сигурност още по-достъпна и удобна по всяко време за тях, а това се постига само чрез дигиталните платформи и интернет.
Второ, което донякъде е свързано с първото - предлагане на продукти и решения според типа клиент. Това означава, че всеки един клиент, независимо от профила и пазарния сегмент, получава точно тази информация и подкрепа, от която има нужда, без да се „изгубва“ в многото налична информация. Трето, но не на последно място, ще се фокусираме върху свързаността на продуктите ни в EcoStruxure системи, които да дават на крайния потребител не само сигурност, надеждност и ефективност, но и достатъчна информация за взимане на най-правилните решения. Те ще му позволят да оптимизира енергията и разходите си, както и да управлява средата си ефективно, без да прави компромис с комфорта. 17/04/2018 |